Mēbeļu kopšanas un ekspluatācijas noteikumi

  Mēbeļu kopšanas un lietošanas noteikumi (1. pielikums)

   

  Vispārīgi mēbeļu kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  1. Mēbeles jāsargā no tiešiem saules stariem un tiešas elektroierīču iedarbības. Tās nedrīkst novietot tuvāk par 1 m no kamīniem, siltuma avotiem, gaisa kondicionieriem.
  2. Mēbeles nedrīkst stumdīt, jo šādi tās var sabojāt. Mēbeļu pārnešana ļaus izvairīties no iespējamiem grīdas bojājumiem. Pārbīdīšanas laikā mēbeļu kājas var saskrāpēt grīdas virsmu.
  3. Straujas temperatūras izmaiņas var stipri bojāt mēbeles un to daļas.
  4. Jāizvairās no ūdens, alkohola, atšķaidītāja, šķīdinātāja un dažādu citu ķīmisku līdzekļu iedarbības uz mēbelēm. Par līdzekļu, kas paredzēti mēbeļu tīrīšanai, izmantošanu atbild vienīgi pats mēbeļu lietotājs, vispirms līdzekli izmēģinot kādā slēptā mēbeles vietā. Radušies traipi jānotīra nekavējoties!
  5. Mēbeles ir jānovieto sausās, vēdināmās telpās. Mēbeles nedrīkst novietot pie mitrām sienām un sildierīcēm. Mēbeles jāsargā no:

  5.1.    tiešiem saules stariem;

  5.2.    siltuma avota (mēbeles nedrīkst stāvēt tuvāk par 1 m no siltuma avota);

  5.3.    to ieteicamā glabāšanas un lietošanas temperatūra ir no +15 līdz +25 ˚C;

  5.4.    jānodrošina, lai uz mēbelēm nenonāktu karsti priekšmeti (gludekļi, katli, datori u.tml.);

  5.5.    jāsargā no mehāniskas iedarbības (jāizvairās no triecieniem, virsmas saskrāpēšanas ar asiem priekšmetiem);

  5.6.    no skābju u.c. šķidrumu iedarbības;

  5.7.    augstas temperatūras.

   

  Mīksto mēbeļu lietošanas un kopšanas noteikumi

   

  Mīksto mēbeļu piegāde, izpakošana un novietošana

   

  1. Pirms pārbaudāt mēbeles salocīšanas funkciju, pārliecinieties, vai ir noņemtas visas transportēšanas aizsargdetaļas.
  2. Mēbeles pēc transportēšanas atsevišķās vietās var būt saburzījušās. Šādā gadījumā ieteicams mēbeļu daļām (roku balstiem, spilveniem u.tml.) formu piešķirt manuāli, tā varēsiet ātrāk iegūt vajadzīgo mēbeļu formu.
  3. Neceliet mēbeli aiz roku balstiem. Nevelciet mēbeli aiz galvgaļa, mīkstajiem atzveltnes spilveniem, roku balstiem vai muguras spilveniem, jo tā var sabojāt šuves. Uzmanīgi paceliet visu izstrādājuma korpusu no pamata.
  4. Kad mēbele izpakota, nav ieteicams to lietot uzreiz. Ļaujiet mēbelei izvēdināties.
  5. Mēbeles jānovieto uz gludas virsmas. Novietojiet mēbeli 5–10 cm attālumā no sienas, lai nerastos noberzumi vai iespiedumi.
  6. Ieteicamais nosacītais gaisa mitrums: 45–55 %, temperatūra no +18 līdz +23 ˚C.
  7. Nav ieteicams mēbeli novietot pārāk tuvu pie sildītājiem vai citiem siltuma avotiem, tā jānoliek nostāk no ventilācijas kanāliem un gaisa kondicionieriem, lai izvairītos no krasām temperatūras un mitruma izmaiņām (min attālums 1 m).
  8. Pirms izstrādājuma lietošanas uzsākšanas tas jāapstrādā ar ražotāja vai pārdevēja ieteiktiem tīrīšanas un konservēšanas līdzekļiem.

   

  Mēbeļu lietošana ikdienā

   

  1. Mēbeles jālieto paredzētajam mērķim.
  2. Pirmajos trijos lietošanas mēnešos porolonam būtu jākļūst mīkstam un tādam arī jāpaliek.
  3. Nedrīkst sēdēt uz roku balstiem un atzveltnes.
  4. Nedrīkst stāvēt un lēkāt uz sēdvietas, balsta vai atsevišķām atsperu joslām.
  5. Izsēdētu vietu rašanās nevienmērīgas mēbeles lietošanas dēļ nav mēbeles trūkums, tāpēc iesakām jums regulāri mainīt sēdēšanas vietu un nesēdēt vienā un tajā pašā iecienītajā vietā.
  6. Lietojot mīkstās mēbeles ar spilveniem, spilvenu formēšana ar rokām jāveic atkarībā no mēbeļu lietošanas intensitātes.
  7. Dabīgs lietošanas rezultāts ir pārvalka grumbošanās, sēdēšanas vietas neliela izsēdēšana, auduma, mākslīgās vai dabīgās ādas nostiepums, izstaipīšanās, noberzumi šuvju vietās, ādas spīdums. Sēdēšanai paredzētajās daļās lietošanas laikā no auduma var izveidoties vieglas krokas – tās ir nostiepšanas sekas un nav auduma defekts.
  8. Salokāmās mēbeles nav paredzētas gulēšanai ikdienā.
  9. Nevelciet pacelšanas mehānismu tikai vienā pusē – vienmēr velciet pret centru.
  10. Bērniem aizliegts patstāvīgi atliekt un salocīt miega un atpūtas mehānismu.
  11. Iesakām izvairīties no tieša mēbeles virsmas kontakta ar cilvēka ķermeņa sviedriem, dzīvnieku un augu izcelsmes taukiem, šķīdinātājiem un alkoholu saturošiem šķidrumiem, kā arī ar citiem ķīmiskiem līdzekļiem, kas var negatīvi ietekmēt apvilkumu.
  12. Nelieciet uz mēbelēm laikrakstus un žurnālus, jo to krāsa var iesūkties un sabojāt mēbeles apvilkumu. Džinsi un citas drēbes, mēbeļu pārsegi (pledi), kā arī priekšmeti, kas izgatavoti no krāsojoša auduma (materiāla), var atstāt redzamus traipus uz mēbeļu apvilkuma.
  13. Ar laiku var mainīties mēbeles apvilkuma nokrāsa, to izraisa gaismas balinošā ietekme.

   

  Dabīgā āda

  1. Krāsota āda bieži plaisā un ar laiku sāk lobīties. Tas notiek, ķermeņa taukiem un sviedriem iesūcoties mēbeles ādas virsmā un pamazām sākot šķīdināt krāsas pārklājumu. Pareizi veikta tīrīšana palīdzēs izvairīties no ādas plaisāšanas un lobīšanās.
  2. Lietojot mēbeles, ādas nokrāsa un spīdums var mainīties, var izstaipīties apvilkums – tas ir dabīgs process.
  3. Lietojot mēbeles, var parādīties ādas noberzumi un spīdums.
  4. Vecināts mēbeļu izskats tiek panākts, klājot tumšāku krāsu uz gaišāka pamata, tāpēc noberzumi, kas rodas lietošanas laikā, ir vairāk pamanāmi.

   

  Dabīgās ādas īpašības

  Dabīgai ādai ir sava raksturīga smarža, pieļaujamas faktūras un nokrāsu atšķirības, tāpat tai var būt dažāda veida rētas, strijas, dzīslas, grumbas un kodumu zīmes. Saskaņā ar tehnoloģiju mēbeļu ražošanai var izmantot dažāda biezuma un cietības ādu – atkarībā no vietas, kur izstrādājumā tā tiks izmantota.

   

  Izmēri

  Mīksto mēbeļu ražošanā ir izmantoti mīksti materiāli, un tās nevar izmērīt ļoti precīzi. Nelielas mēbeļu izmēru nobīdes, nevienādas šuves, spilveni u.tml. ir neizbēgamas un mīkstajām mēbelēm raksturīgas īpašības.

   

  Krāsas novirzes

  Krāsa starp paraugu pirkšanas laikā un galīgo produktu var atšķirties. Krāsošanas tehnoloģiju dēļ nav absolūtas garantijas, ka parauga auduma krāsa pilnīgi atbildīs mēbeles apvilkuma krāsai. Tas attiecas gan uz audumiem, gan mākslīgo un dabīgo ādu. Garantija tāpat nav piemērojama materiālu tekstūras atšķirībām.

  Mēbelēm, kas izgatavotas no svītraina vai rūtaina auduma, raksts ne vienmēr var sakrist ražošanas tehnoloģiju dēļ.

   

  Smarža

  Ādai, mākslīgajai ādai, mēbeļu audumam, koksnei ir sava specifiska smarža.

   

  Tīrīšana

  1. Mēbeļu apvilkumu tīrīšanai jāizmanto tikai attiecīgi reģistrētu uzņēmumu tīrīšanas pakalpojumi vai jālieto tirdzniecībā esošie sertificētie līdzekļi, kas paredzēti tikai attiecīgu mēbeļu apvilkumu kopšanai, stingri ievērojot to lietošanas noteikumus, kā arī mēbeles ražotāja rekomendācijas.
  2. Sausu dubļu tīrīšanai uzmanīgi noslaukiet mēbeli ar sausu audumu vai ar maigu saru birstīti.
  3. Mēbeles jātīra ar apļveida kustībām, spēcīgi nespiežot. Stipra beršana var sabojāt apvilkuma virsmu gan ādas, gan mākslīgās ādas mēbelēm, izraustīt mēbeļu auduma diegus, padarīt traipu lielāku.
  4. Ja mēbele ir slapja, nežāvējiet to ar fēnu, bet lietojiet papīra dvieļus vai sausu baltu audumu.
  5. Vienmēr tīriet vienlaidus mēbeles elementus – no šuves līdz šuvei, lai pilnīgi notīrītu, piem., sēdēšanas daļu, roku balstus.

   

  Ādas mēbeļu tīrīšana

  Parastai tīrīšanai izmantojiet nekrāsota auduma kokvilnas lupatiņu, kas samitrināta istabas temperatūras ūdenī. Pāris reižu gadā ādas mēbeles jāieziež ar speciālu, ādas mēbelēm paredzētu līdzekli, tā izvairoties no ādas izšūšanas un plaisāšanas. Nekādā ziņā ādas tīrīšanai neizmantojiet šķīdinātājus, acetonu, spirtu, ziepes un veļas pulveris. Lietojiet ādas tīrīšanai paredzētu krēmu. Atcerieties, ka āda prasa ļoti rūpīgu kopšanu. Nemazgājiet ādas mēbeļu apvilkumus.

   

  Mākslīgās ādas mēbeļu tīrīšana

  Parastai tīrīšanai lietojiet tīru lupatiņu. Ekoādas atjaunošanai lietojiet tīru lupatiņu, kas samitrināta rīcineļļā.

   

  Ar mēbeļu audumu apvilktu mēbeļu tīrīšana un kopšana

  Parastai tīrīšanai izmantojiet putekļusūcēju un maigu saru birstīti. Traipi jātīra, stingri ievērojot mēbeļu auduma tīrīšanas ieteikumus.

  Gludekli lietot nedrīkst.                                      

   

  No MDF (koka putekļu plāksnes), koka un finiera izgatavotu mēbeļu ekspluatācijas un kopšanas noteikumi

   

  1. Nelieciet karstus un mitrus priekšmetus tieši uz mēbelēm.
  2. Spodriniet un pulējiet mēbeli tikai pēc tam, kad esat rūpīgi izlasījis izmantojamo kopšanas līdzekļu sastāva aprakstu. Pārāk liels silikona un destilētas naftas daudzums var kaitēt virsmas apdarei.
  3. Ieteicams mēbeles turēt telpās, kuru temperatūra ir no +15 līdz +25 ˚C, nosacītais gaisa mitrums no 45 % līdz 70 %.
  4. Mēbeles ir jānovieto sausās, vēdināmās telpās. Mēbeles nedrīkst piespiest mitrām sienām un sildierīcēm.
  5. Mēbeles jāsargā no mitruma. Ja virsmai uzlīst ūdens, nekavējoties to notīrīt ar sausu drāniņu. Ja mēbeļu detaļas ilgāku laiku atrodas saskarē ar ūdeni (vai citiem šķidrumiem), var deformēties to plāksnes vai atlīmēties šķautnes.
  6. Mēbeles jāsargā no mehāniskiem bojājumiem, tās nedrīkst tīrīt ar asiem priekšmetiem. Jāsargā no ķīmiskām vielām.
  7. Noteikti jātīra tikai ar sausu, mīkstu drāniņu vai speciālām lupatiņām. Tīrīšanas laikā nespiest, neberzēt vienā vietā.
  8. Ja netīrumus grūti notīrīt, ir jālieto speciāli tīrīšanas līdzekļi, kuri ne tikai tīra, bet arī var pasargāt, nopulēt, konservēt, aromatizēt un kuriem piemīt citas noderīgas īpašības.
  9. Mēbeles jāizmanto paredzētajam pielietojumam, lai nesabojātu to konstrukcijas.

   

  Laminētas koka skaidu plāksnes kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  1. No laminētas koka skaidu plāksnes izgatavotas mēbeles negatīvi ietekmē tiešs kontakts ar ūdeni. Visvairāk uzmanības, kopjot no laminētas koka skaidu plāksnes (LMDP) izgatavotas mēbeles, jāpievērš plāksnes maliņām (šķautnītēm jeb “kantītēm”), jo ūdens, kas caur tām var iekļūt, var “uzpūst” arī pašu plāksni. Ja uz plāksnes uzlīst ūdens vai cits šķidrums, to nepieciešams ātri notīrīt. Ilgāku laiku uz plāksnes esošs ūdens caur šķautnēm var iekļūt pašā plāksnē un deformēt tās virsmu.
  2. Laminētās koka skaidu plāksnes ir degošas, tāpēc tās jāsargā no tiešas uguns. Mēbeles nenovietojiet tuvu kamīnam, gaisa kondicioniera ventilācijas atverēm, jo materiāls var deformēties vai var tikt bojāta mēbeļu apdare.

   

  Koka un dabīga finiera galdu un žurnālu galdiņu kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  1. Gaismai ilgstoši krītot uz noteiktām detaļām, var pasliktināties to krāsu raksturojumi, salīdzinot ar citām detaļām, kuras gaisma ietekmējusi mazāk. Mainot un / vai papildinot atsevišķus mēbeļu elementus dažādos periodos, detaļu krāsa var mainīties. Šīs krāsas atšķirības, kad pēc zināma laika krāsa vairs nav tik izteikta, neliecina par sliktu mēbeļu kvalitāti.
  2. Pārbīdot galdus un žurnālu galdiņus uz citu vietu, vienmēr vispirms tos izjauciet, lai nesabojātu konstrukcijas un rāmjus.
  3. Uz mēbelēm nedrīkst iedarboties ar spēcīgu, punktveida spiedienu, jo tā var sabojāt mēbeļu konstrukciju.
  4. Ieteicamā glabāšanas un lietošanas temperatūra ir no +15 līdz +25 ˚C. Istabās nepieciešams uzturēt nosacīto gaisa mitrumu: 65–70 %. Tas palīdzēs izvairīties no masīvkoka mēbeļu plaisāšanas, izbalēšanas vai saraušanās.
  5. Netīrumus notīriet nekavējoties. Tīrīšanai labāk izmantojiet mitrumu uzsūcošu materiālu, bet neberzējiet. Ilgstoši nenotīrīts ūdens atstās uz mēbeles baltus plankumus. Alkohols, smaržas, skūšanās līdzekļi un medikamenti var stipri sabojāt apdari.
  6. Negriezt tieši uz galda virsmas. Griešanai lietojiet dēlīti.
  7. Uz galda virsmas nenovietot sakarsušu pannu, karstu katlu, gludekli vai citu karstu priekšmetu bez siltumizolējoša paliktņa. Lietojiet paliktņus karstiem traukiem.
  8. Nenovietojiet uz mēbeles plastmasas vai gumijas priekšmetus (lampu pamatnes, piezīmju grāmatiņas, gumijas paklājiņus u.c.), jo dažas plastmasas satur vielas, kas var sabojāt apdari. Lietojiet auduma galdautus, salvetes un dažādus pārklājus un galda celiņus. Periodiski mainiet piederumu un aksesuāru vietu uz mēbelēm, lai tie visu laiku neatrastos vienā un tajā pašā vietā.
  9. Nelietojiet vairāku veidu tīrīšanas līdzekļus vienlaikus vai uzreiz vienu pēc otra.
  10. Galvenais koka mēbeļu kopšanas paņēmiens ir putekļu tīrīšana ar mīkstu lupatiņu.
  11. Uz koka mēbelēm novietojot dzērienus, istabas augus u.tml., vienmēr lietojiet tam paredzētus paliktņus vai šķīvīšus, jo, šķidrumam nokļūstot uz mēbeļu virsmas, parādīsies plankumi, bet pēc ilgāka laika virsmas apdare var atlēkt. Koka virsmu negatīvi ietekmē tieši saules stari – koks izbalē, saplaisā. Šo iemeslu dēļ koka mēbeles vajadzētu novietot tālāk no logiem, kondicionieriem un sildītājiem, kuri arī kaitē koka mitruma līdzsvaram. Sintētisku, gumijas un plastmasas priekšmetu sastāvā ir kaitīgas ķīmiskas vielas, kuras, tāpat kā trauki, bojā mēbeļu virsmu, tāpēc nav ieteicams šādus priekšmetus uz koka virsmām atstāt ilgstoši. Galdauti un korķa koka paliktņi aizsargā jūsu mēbeles, tomēr neaizmirstiet laiku pa laikam tos noņemt un pārbaudīt, vai zem tiem neslēpjas nepamanīti izlijušu un iesūkušos šķidrumu traipi vai daļiņas, kas var sabojāt mēbeļu virsmu.

   

  Metāla un stikla elementu, stikla galdu un žurnālu galdiņu kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  1. Metāla virsmu tīrīšanai nelietojiet cietus abrazīvus līdzekļus. Bojāto virsmu nekavējoties nopulējiet, tā pasargājot no korozijas zem tās esošos metāla slāņus. Notīriet putekļus. Hromētas vai nerūsējošā tērauda virsmas tīriet tikai ar speciāliem, tam paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem. Metāla apdares mēbeļu ilgstoša turēšana mitrā vidē var izraisīt koroziju. Iekštelpu mēbeles nav ieteicams lietot ārā.
  2. No stikla mēbeļu elementiem putekļus noslauka ar mīkstu, sausu lupatiņu. Izmantojiet tikai pazīstamu ražotāju tīrīšanas līdzekļus, vadoties pēc instrukcijām uz iepakojumiem. Stikla tīrīšanas līdzekļus neizsmidziniet uz citām virsmām vai uz matēta stikla. Matēta stikla piederumus pavērsiet ar matēto pusi uz leju. Uzmanieties, lai uz matēta stikla virsmas nenonāktu tauki vai citi netīrumi – tas var atstāt grūti notīrāmus traipus.
  3. Matētā (raupjā) stikla virsmas puse ir pārklāta ar speciālu laku, tāpēc tā jāmazgā tikai ar parastu siltu ūdeni, kura temperatūra ir no +35 līdz 40 ˚C. Ja matētā (raupjā), ar laku pārklātā stikla virsmas puse ir notraipīta vienā vietā, noteikti jāmazgā visa stikla virsma. Obligāti jātīra tikai ar kokvilnas audumu vai speciālām, stikla kopšanai paredzētām lupatiņām. Tīrīšanas laikā nespiest, neberzēt vienā vietā. Ar laku pārklātā stikla virsma nedrīkst saskarties ar citiem ķermeņiem, lai netiktu sabojāta vai saskrāpēta lakotā virsma. Matēto stiklu netīriet ar tīrīšanas līdzekļiem. Uzmanieties, lai uz matēta stikla virsmas nenonāktu tauki vai citi netīrumi, jo tas var atstāt grūti notīrāmus traipus.

   

  Krēslu kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  Krēslu lietošanas laikā:

  1. Krēslus lietojiet paredzētajam mērķim. Uz krēsliem nedrīkst lēkāt, kāpt, tos nedrīkst izmantot, lai pakāptos;
  2. Izvairieties no šķidrumu (sulu, kafijas, tauku, vīna, ūdens utt.), ķīmisku vielu (skābju, sārmu, krāsu, šķīdinātāju utt.) iedarbības. Ja uzlīst šķidrums, nekavējoties notīriet. Pārvietojot krēslus uz citu vietu, tos nebīdiet, bet pārceliet. Saudzējiet grīdu! Ja tā ir viegli ieskrāpējama, uz krēslu kājām ieteicams uzlikt aizsargpaliktņus.
  3. Svarīgi ievērot, ka cietie krēslu ritenīši paredzēti mīkstam grīdas segumam (paklājam), bet ar gumiju klātie – cietam grīdas segumam (parketam, laminātam, flīzēm).

   

  Daži padomi krēslu tīrīšanai:

  1. Gādājiet, lai krēslu virsma vienmēr būtu sausa. Krēslu detaļu virsmu ieteicams tīrīt ar sausu, mīkstu audumu (flaneli, plīšu vai tūku) un izmantot tikai šim nolūkam paredzētus tīrīšanas līdzekļus, ko varat iegādāties sadzīves ķīmijas preču veikalos. Katru krēsla detaļu ieteicams notīrīt uzreiz pēc notraipīšanas.
  2. Krāsotu metāla virsmu netīriet ar ķīmiskām vielām. Ieteicams lietot speciāli krāsotām metāla virsmām paredzētus tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur abrazīvas daļiņas un nebalina (piem., veļas pulveri).
  3. Īpaši uzmaniet, lai uz krēsliem nenonāktu agresīvi šķidrumi (skābes, sārmi, krāsas, šķīdinātāji utt.). Šie savienojumi ir ķīmiski aktīvi un var sabojāt tīrāmo virsmu, kā arī kaitēt jūsu veselībai.
  4. Plastmasas mēbeļu un apdares tīrīšanas instrukcija. Šādas virsmas jātīra ar mitru lupatiņu. Virsmu nepieciešams noslaucīt sausu. Netīriet ar abrazīvām lupatiņām vai tīrīšanas līdzekļiem, kuru sastāvā ir abrazīvas daļiņas. Nelietojiet kokam paredzētus pulēšanas vai spodrināšanas līdzekļus.

   

  Maksimālās slodzes:

  1. Uz virtuves galda pieļaujams novietot līdz 100 kg lielu svaru.
  2. Bāra krēsli paredzēti līdz 100 kg lielam svaram.
  3. Uz stikla žurnālu galdiņiem novietoto priekšmetu svars nedrīkst pārsniegt 0,75 kg/dm2.
  4. Biroja krēsli paredzēti līdz 110 kg lielam svaram.
  5. Ēdamistabas krēsli paredzēti līdz 100 kg lielam svaram.
  6. Bāra taburetes paredzētas līdz 100 kg lielam svaram.

   

  Matraču kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  1. Matraču transportēšanas laikā tos nedrīkst saliekt uz pusēm, jo matraču slāņi var sadalīties vai var saplaisāt to konstrukcijas daļas.
  2. Ja pēc matrača izpakošanas izplatās “jaunas preces smarža”, lūdzam to novietot labi vēdināmā telpā. Smarža ātri pazudīs.
  3. Izstrādājuma smarža nav ražošanas brāķis, šādos gadījumos ražotājam nav pienākuma matraci nomainīt.
  4. Gaismas ietekmē porolons maina krāsu (dzeltē), tomēr nezaudē savas fiziskās īpašības. Krāsas izmaiņas nav uzskatāmas par ražošanas brāķi. Šādos gadījumos ražotājam nav pienākuma matraci nomainīt. Matrači jāsargā no tiešiem saules stariem un mitruma.
  5. Vairumam izstrādājumu var būt specifiska smarža, tomēr vēdināmās telpās tā pazūd.
  6. Matrača lietošanas laikā ieteicams periodiski (reizi mēnesī) to apgriezt par 1800 grādiem (samainīt vietām galvgali ar kājgali) un apgriezt otrādi, lai matracis tiktu noslogots vienmērīgi, nezaudētu savu ērtumu. Tādējādi tas kalpos ilgāk.
  7. Matrača pārvalka audums jākopj, ievērojot kopšanas etiķetē sniegtās rekomendācijas.
  8. Matrača pārvalks ir viegli noņemams. Ik pa laikam tam vajadzīga sausā ķīmiskā tīrīšana. Pārvalku ieteicams mazgāt no +30 °C līdz +40 °C siltā ūdenī. Centrifugējiet viegli, lai audums nesarautos. Aizliegts žāvēt veļas žāvētājā. Pārvalks var viegli sarauties, taču jau drīz pēc uzvilkšanas uz matrača tā izmērs atjaunojas.
  9. Ja matrača pārvalks nav noņemams, lietojiet papildus pārvalku, ko varēsiet noņemt un izmazgāt.
  10. Aizliegts uz matrača novietot smagus priekšmetus vai pa to lēkāt.
  11. Matrači paredzēti nevis sēdēšanai, bet gulēšanai. Sēdēšana vienā vietā (piem., skatoties TV, lasot u.tml.) sabojā matraci.
  12. Ja izstrādājums ir bijis apliets ar šķidrumu, samircis vai nav ievērotas higiēnas prasības (viskoelastāns uzsūc šķidrumu un to ir sarežģīti izžāvēt), samazinās matrača elastība un funkcionalitāte, atsperu matraču atsperes var sarūsēt, izstrādājums var deformēties.
  13. Gulēšanai piemērota gaisa temperatūra ir no +15 līdz +18 °C, ieteicamais gaisa mitrums ~60 %.
  14. Ievērojot higiēnas prasības, matrači jāmaina ik pēc 7 gadiem.
  15. Garantija piemērojama fizisku defektu un izmaiņu gadījumos, ja deformācija ir vairāk nekā 10 % no izstrādājuma augstuma.
  16. Pamatu veidojošo materiālu īpašā elastīguma dēļ var rasties pieļaujama +/-2 % matrača izmēru novirze. Šī novirze nav izskatāma par matrača brāķi.
  17. Daļēja matrača mīkstuma palielināšanās līdz 15 % tāpat nav uzskatāma par brāķi.
  18. Matrača apgriešanā jāpiedalās vismaz diviem cilvēkiem.

   

  Matraču tipi:

  Atsperu matrači – uz atsperu matračiem aizliegts lēkāt, jo tā var sabojāt atsperu sistēmu, sabojāt visu matrača kodolu.

  Lateksa matrači – tos ieteicams lietot gultām ar režģi, jo šiem matračiem nepieciešama laba ventilācija, īpaši – siltā laikā.

   

  Režģa kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  1. Gultu režģiem visvairāk noslogotajās vietās (gūžas un plecu zonā), jābūt mīkstākiem, lai ķermenis varētu optimāli pielāgoties.
  2. Jālieto tikai kvalitatīvi atsperu režģi, ne mazāk par 2 līstēm visā režģa garumā. Atstarpes starp gultas režģa līstēm nedrīkst būt lielākas par 4 cm.
  3. Līstēm jābūt gludām, lai nesabojātu matrača pārvalku. Lai pasargātu matraci no berzes, gadījumos, kad gultas pamatne ir asa, starp gultas režģi un matraci jāieklāj gaisa un mitruma caurlaidīgs pārklājs.
  4. Ievērojot higiēnas prasības, režģis jāmaina ik pēc 10 gadiem.

   

  Gultu kopšanas un lietošanas noteikumi

   

  Nedrīkst stāvēt un pakāpties uz atsevišķām gultas daļām (piem., sāniem, kājgaļa u.tml.).

   

  Gultas ar veļas kasti.

  Aizliegts:

  1. Kāpt uz veļas kastes;
  2. Bāzt rokas iekšā pacelšanas mehānismā;
  3. Bērniem patstāvīgi lietot pacelšanas mehānismu.

   

  Jāuzmanās, lai pacelšanas mehānisms neaizkristu.

   

  Izvēloties gultu ar pacelšanas mehānismu, jāievēro ražotāja ieteikumi par gultas matrača svara izvēli. Pārāk smags matracis var traucēt pienācīgi lietot pacelšanas mehānismu.

   

  Divstāvu gultu un augstu gultu lietošanas un kopšanas noteikumi

   

  1. Augstas gultas un divstāvu gultu augšējā gulta nav piemērota bērniem līdz sešu gadu vecumam.
  2. Augsta gulta un divstāvu gulta ir jānovieto uz gludas grīdas.
  3. Divstāvu gulta un augsta gulta jāsaliek, ievērojot salikšanas instrukcijā norādītās prasības.
  4. Visiem stiprinājuma elementiem lietošanas laikā vienmēr jābūt pienācīgi pieskrūvētiem. Periodiski nepieciešams pārbaudīt, vai savienojuma vietas ir pienācīgi pievilktas.
  5. Divstāvu gultu un augstu gultu nedrīkst lietot, ja ir vaļīgas savienojuma vietas vai kāda no to konstrukcijas daļām ir salūzusi vai tās trūkst.
  6. Matrača virsmai jāatrodas vismaz 160 mm zemāk par drošības apmales augšējo malu (matrača biezums nedrīkst pārsniegt uz gultas norādīto marķējumu). Attālumam starp gultu un sienu ir jābūt ne mazākam par 75 mm vai jābūt lielākam par 230 mm, lai izvairītos no smagiem savainojumiem, bērnam iestrēgstot starp gultu un sienu.

   

  Apsveicam!

  Jūs esat iegādājušies izcilas kvalitātes lauka mēbeles

   

  Lai mēbeles jums ilgi kalpotu un priecētu ar īpašo izskatu, sniedzam informāciju par mēbeļu ražošanā izmantotajiem materiāliem, kopšanu un drošu lietošanu.

   

  Sintētiskās klūgas – viens no pašlaik visvairāk izmantotajiem materiāliem lauka mēbeļu ražošanā. Tām var būt dažādas ģeometriskas formas, raupjums, krāsas, tāpēc dažkārt tās pat var sajaukt ar dabīgajām klūgām. Sintētiskās klūgas ir izgatavotas no plastmasas, kas apstrādāta ar augstu spiedienu. Tāpēc sintētisko klūgu mēbeles ir unikālas – tās var atrasties laukā visu gadu, jo materiālu nebojā ne UV stari, ne pūšana un pelēšana. Uzmanību! Ja temperatūra ir zemāka par -5 ºC, jāizvairās no lielām statiskām vai dinamiskām slodzēm. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Polipropilēns – izturīga konstruktīva plastmasa. Materiāls labi piemērots lauka mēbeļu ražošanai. Augstas kvalitātes plastmasa var atrasties laukā dažādos laikapstākļos. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Alumīnijs – izturīgs, viegls, nerūsējošs mitrumizturīgs materiāls. No tā izgatavoti gandrīz visi lauka mēbeļu rāmji. Ja mēbeles virsma ir no neapstrādāta alumīnija, tas saulē var kļūt nedaudz pelēcīgs. Uzmanību! Uzmanīgi rīkojieties ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Aintwood, nonwood, infinitree – kompozītmateriāls tiem, kam nav laika lauka mēbeļu kopšanai. Izstrādāts tā, lai saglabātu dabīga koka izskatu un sajūtu. Šī virsma ir piemērota lietošanai visos gadalaikos. Esiet piesardzīgi, novietojot taukainus produktus uz virsmas no šī materiāla, jo ilgi stāvošs priekšmets var atstāt traipus. Atkarībā no temperatūras materiāls var būt viegli elpojošs un uz virsmas atstāt burbulīšus. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Uzmanību! Nav ieteicams augstā temperatūrā uz horizontālām virsmām atstāt izliektus stikla izstrādājumus. Rīkojieties uzmanīgi arī ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Ražotājs iesaka pirms galda lietošanas vienmēr uzklāt galdautu un pēc lietošanas to noņemt. Ieteicams izmantot speciālus aizsardzības un tīrīšanas līdzekļus, kas paredzēti kompozītmateriālu kopšanai. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Rūdītais stikls ir viena no vispiemērotākajām virsmām lauka mēbelēm. Tas ir izturīgs, drošs un neprasa speciālu kopšanu. Uzmanību! Uzmanīgi rīkojieties ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Polistons, sprystone – sīki akmentiņi, uzlīmēti uz rūdīta stikla, plastmasas vai alumīnija virsmas. Materiāls ārēji izskatās līdzīgs akmens masas virsmai, bet ir vieglāks. Izturīgs visdažādākajos klimatiskajos apstākļos. Uzmanību! Uzmanīgi rīkojieties ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Tīkkoks – izturīgs, blīvs un mitrumizturīgs koks, tam ir patīkami pieskarties. Pienācīgi kopts, tīkkoks var atrasties laukā visu gadu. 2–3 reizes pavasara–vasaras sezonā ieteicams tīkkoku ieziest ar eļļu. Obligāti tas jādara pirms mēbeļu lietošanas sezonas sākumā un pēc to lietošanas sezonas beigās. Vismaz vienu dienu pēc ieeļļošanas atstājiet mēbeli izžūt. Pirms lietošanas notīriet virsmu ar vismaigāko slīpēšanas sūklīti. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

  Dabīga koksne – ziemeļu priede vai akācija. Ziemeļu priede ir lēni augusi, blīva, FCS sertificēta koksne. Tā var būt krāsota vai apstrādāta ar citiem pārklājumiem, kas palielina izturību pret vides ietekmi. Kopšana. 2–3 reizes pavasara–vasaras sezonā ieteicams virsmu ieziest ar eļļu. Obligāti tas jādara pirms mēbeļu lietošanas sezonas sākumā un pēc to lietošanas sezonas beigās. Vismaz vienu dienu pēc ieeļļošanas atstājiet mēbeli izžūt. Lietus laikā apklājiet. Pēc lietus noteikti pārliecinieties, ka mēbele ir izžuvusi. Uzmanību! Uzmanīgi rīkojieties ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Skrāpējumu mazināšanai vai likvidēšanai lietojiet vismaigāko slīpēšanas sūklīti. Pirms mēbeles krāsošanas izmēģiniet krāsu kādā slēptā tās vietā, pārliecinieties, vai izmantojat pareizo krāsu. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Granīts – dabīgs materiāls, izcili piemērots lietošanai laukā. Granīts ir porains, tāpēc tā virsmā var iekļūt šķidrumi un citas vielas, kas var pārvērsties plankumos. Ja netīrumus vai šķidrumus ātri notīra, tie neatstās plankumus. Ražotājs iesaka lietot speciālus aizsardzības un tīrīšanas līdzekļus, kas paredzēti granīta kopšanai. Uzmanību! Uzmanīgi rīkojieties ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Ziemā granīts jāapklāj, jo tā virsma nav sala izturīga. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Tērauds (galvanizēts metāls) – materiāls, kas ir izcili piemērots lietošanai laukā. Tērauds ir izturīgs pret rūsu. Ražotājs iesaka mēbeli, kas netiek lietota, apsegt ar speciālu pārklāju. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Tekstilēns un olefīns – ļoti piemēroti materiāli lauka mēbelēm. Tekstilēns ir sevišķi elastīgs, tāpēc nodrošina izcilu sēdēšanas komfortu. Gan viens, gan otrs materiāls ir labi piemērots lietošanai laukā jebkādos laikapstākļos, izturīgs pret UV stariem, pūšanu, pelējumu, mitrumizturīgs. Olefīns ir izturīgs pret plankumu rašanos. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūkli. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Dralons – audums mēbeļu mīksto daļu (sēdekļa un muguras atzveltņa), saulessargu izgatavošanai. Tas ir ļoti populārs materiāls lauka mēbeļu ražošanā. Audumam piemīt visaugstākā izturība pret izbalošanu, skābu un sārmainu vidi. Raksturīga vidēja ūdensizturība. Ieteicams tīrīt ar izsmidzināmām putām vai ar ūdeni un ziepēm (ūdens temperatūra ne augstāka par +30 °C). Ja audums ir ļoti netīrs, ieteicama sausā tīrīšana. Nedrīkst balināt un žāvēt veļas žāvētājā.

   

  Poliesters – audums mēbeļu mīksto daļu (sēdekļa un muguras atzveltņa), saulessargu izgatavošanai. Tas ir ļoti populārs materiāls lauka mēbeļu ražošanā. Augsta ūdensizturība. Vidēja izturība pret izbalošanu (tumšās krāsas var izbalot, ja virsmu ilgstoši ietekmē tieši saules stari, tomēr gaismas faktors neietekmē citas materiāla īpašības). Ražotājs iesaka lietot pārsegus, ja vēlaties pēc iespējas ilgāk saglabāt sākotnējo krāsu. Piezīme. Pirms pārklāja uzsegšanas materiālam jābūt pilnīgi sausam. Ieteicams tīrīt ar izsmidzināmām putām vai ar ūdeni un ziepēm (ūdens temperatūra nedrīkst būt augstāka par +30 °C). Nedrīkst balināt un žāvēt veļas žāvētājā.

   

  Augstspiediena lamināts (HPL) – augstas kvalitātes lokšņu materiāls. HPL izceļas ar ļoti cietām, pret berzi un skrāpēšanu izturīgām virsmām. Šis materiāls ir izturīgs jebkādos laikapstākļos, tāpēc labi piemērots lauka galdu virsmām. Ražotājs iesaka uzmanīgi rīkoties ar asiem priekšmetiem, tie virsmu var sabojāt. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūklīti. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Keramika – izturīgs un drošs materiāls, kam nav vajadzīga īpaša kopšana. Uzmanību! Uzmanīgi rīkojieties ar asiem priekšmetiem, tie var sabojāt virsmu. Kopšanai izmantojiet remdenu ūdeni, ziepes un maigu sūklīti. Piezīme. Mazgāšanai neizmantot augstspiediena ierīces.

   

  Uzmanību! Kopšanai aizliegts izmantot skābes tīrīšanas līdzekļus. Virsmu kopšanai lietot tikai tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur cietas daļiņas. Sargāt no mehāniskas iedarbības: izvairīties no triecieniem, neskrāpēt virsmu ar asiem priekšmetiem, piem., nedrīkst griezt pārtikas produktus tieši uz galda. Nelietojiet balinātājus un šķīdinātājus. Mēbeļu mīkstās daļas nežāvējiet žāvētājā, negludiniet tās. Aizliegta sausā tīrīšana. Sargāt no uguns. Mēbeles nemazgāt ar augstspiediena mazgāšanas ierīcēm.

  Pirms uzsākat jaunas mēbeles lietošanu, gādājiet, lai tā tiktu notīrīta. Nenovietojiet karstus priekšmetus tieši uz mēbeles virsmas. Stikla priekšmetus vienmēr lieciet uz paliktņa.

   

  Mēbeles, ko nelietojat, ieteicams pārklāt ar speciālajiem lauka mēbeļu pārsegiem. Pārsegus var uzklāt visam mēbeļu komplektam (tas ir ļoti ērti, ja mēbeles ar mīkstu virsmu tiek atstātas lietū) vai apklāt mēbeles pa vienai. Lietošanas sezonas beigās mēbeles ir jānomazgā ar tīru ūdeni un jāatstāj izžūt. Noteikti pārliecinieties, vai mēbeļu mīkstās daļas, saulessarga vai nojumes materiāls, rāmis un stieņi ir sausi. Mīkstās mēbeļu daļas uzglabājiet sausā un labi vēdināmā vietā. Pēc lietus mēbeles ar tekstilēnu ieteicams uzreiz nosusināt.

   

  Visi krēsli un zviļņi iztur līdz 140 kg lielu statisko slodzi. Piezīme. Pakarināmi šūpuļzviļņi Vila, zviļņi Borgholm un Sando paredzēti līdz 120 kg lielai statiskai slodzei, divvietīgais zvilnis Gondola – līdz 180 kg lielai statiskai slodzei, vienvietīgais zvilnis Gondola – līdz 100 kg lielai statiskai slodzei.

  Lietojot piekaramos šūpuļkrēslus, šūpuļkrēslus vai šūpuļzviļņus, šūpuļtīklus un šūpoles, neatstājiet bērnus bez uzraudzības. Lūdzam rūpīgi uzraudzīt mēbeles, ko nelietojat, īpaši mitrā laikā vai mitrā vidē.

   

  Minimāla vēja un spēcīga lietus apstākļos saulessargus, ko nelietojat, iesakām salocīt un uzlikt tiem pārvalku. Saulessargus nelietošanas laikā vajadzētu glabāt labi vēdināmā, sausā vietā. Pirms uzglabāšanas saulessargi labi jāiztīra un jāizžāvē.

  Ja lietojat lauka paklāju, iesakām to vairākas reizes sezonas laikā noņemt no nosegtā pamata. Īpaši, ja paklājs uzklāts koka segumam.

   

  Vispārīgas mēbeļu salikšanas instrukcijas

  • Uzmanīgi novietojiet mēbeli uz līdzenas, labi notīrītas, mīkstas virsmas, lai izvairītos no skrāpējumiem.
  • Montējot galdu, vispirms iesakām salikt kājas, pirms tās tiek piestiprinātas galda virsmai.
  • Skrūves ar paplāksnēm uzmanīgi ielieciet rāmja vai kāju caurumos. Ar rokām skrūves pievelciet pulksteņa rādītāja virzienā. Uzmanību! Pārliecinieties, ka lietojat pareizās skrūves. Ja jūtama pretestība, visticamāk, lietojat nepareizas skrūves. Mēbeles salikšanai nav vajadzīgs liels fizisks spēks. Skrūves skrūvēšana ar pretestību var sabojāt vītni.
  • Visas skrūves un kokskrūves vispirms jāieskrūvē ar rokām, tikai tad tās drīkst pievilkt ar atslēgu.
  • Detalizētāku mēbeļu salikšanas instrukciju atradīsiet mēbeļu kastē vai piestiprinātu pie mēbeles.
  Atgriezties lapas augšā